Return to Headlines

April: Leadership

Primary School

Kindergarten: Penelope Baralus, Anthony DiRusso, Katherine Duffey, Wyatt Gant, Jameson Gould, Alexander Lowe & Luke Williams

First Grade: Helena Butterfield, Ryan Damiani, Joseph Freda, Kennedy Hindle, Adeline Schaffer, Stanley Shimaitis & Mason Wood 

Second Grade: Margo Gentilini, Maximilian Jaros, Zachary Lea, Zoe Meenan, Abigail Morrison, Parker Schaffer & Madeline Walcott

Elementary School

Third Grade: Andrew Hope, Patrik Kelley, Brisbane Kull, Avery McQuillen, Penelope Nelson, Riley Schrader & Max Yakopcic

Fourth Grade: Hailey Damiani, Celeste DeGenova, Carter McMahan, Victoria Morrison, Ella Preuhs, Kylie Pyle, Owen Steffanci & Shane Wheeler

Fifth Grade: Remy Baird, Madelyn McCrosson-Holt, Nathan Raebig, Corey Saul, Cole Switzer & Liliana Tabano

Middle School

Sixth Grade: Stella Keiluhn & Levi Martenz

Seventh Grade: Madelyn Saul & Ryleigh Xu

Eighth Grade: James Straubmuller & Lily Tedesco

Primary School

Kindergarten: Tyler Eckert, Ariella Frisco, Huxley Huson, Devin McHugh, Lily Quigley & Lucille van Order

First Grade: Eli Cardaci, Harper Carpino, Landon Fontana, Alexandra Kanwisher, Zoey Melli, Hattie Pagano & Carmen Rodriguez Sacramento 

Second Grade: Nicolette Arno, Carter Austin, Ryder Clark, Marc Drabkoski, Jordan Lauer, Harper Reilley & Brayden Stewart

Elementary School

Third Grade: Michael Broker, Quinn Johnson, Christopher Morales, Chaya Shiffler, Jaylissa Stansfield, Mia Trajkovska & Holden Walsh

Fourth Grade: James Davis, Arabella DeSalvo, Matthew Endicott, Willow Gibb, Abigail Husta, Erin Loveland, Matteo Reciniello & Ava Van Horn

Fifth Grade: Chloe Daher, Leah Hogan, Brooklyn Howell, Braxton McArdle, Reneta Rojas & Crew Schiemer

Middle School

Sixth Grade: Alora Bird & Michael DiBabbo

Seventh Grade: Brayden Becker & Lindsay Dunn

Eighth Grade: Mia Teeney & Christopher Wieand

Primary School

Kindergarten: Brody Donohue, Raelyn Hohman, Connor Kelley, Calder Lust, Axl Miller, Patrick Ready & Caden Simmerman

First Grade: Penn Barth, Landon Butterick, Ettabelle Calise, Myra Foglio, Rylee McQuillen, Estela Sacramento & Noah Vincent

Second Grade: Gemma Abrams, Caden Doto, Aria Florentine, Lana Gallagher, Lindsey Gregg, Mairead McMahon & Nicholas Strakovich

Elementary School

Third Grde: Skye Barth, Parker Bender, Corinne Chini, Mason Donohue, Norah Himes, Livia Palombo & Matthew Tinari

Fourth Grade: Emily Flanigan, Jonathan Hansen, Easton McConnell, Tru Miloshevsky, Callie Palombo, Thomas Ploe, Ashley Sacramento Benites & Reise Tozour

Fifth Grade: Sophia Giamberardino, Jake Herman, Annalise Kettler, Kyran Lamb, Christian Prutting & Lauren Shustock

Middle School

Sixth Grade: Gavin Gardner & Trinity Yarbrough

Seventh Grade: Reid Chickadel & Lily Delgrande

Eighth Grade: Riley Greenling & Columb Higgins

Primary School

Kindergarten: Anthony Denney, Joseph Dickinson, Parker Hope, Patrick Kane, Emelia Mayer & Andrea McHale

First Grade: Tanner Broker, Lincoln Gracia, Michelle Kane, Cannon Kelley, Diem Snyder, Willem Swartz & Merrick Vaughan

Second Grade: Cullen Barth, Jonathan Caine, Bradley Kazmarck, Chloe Kilroy, Maeve Liston, Nolan Walsh & Landon Wira

Elementary School

Third Grade: Rylee Crowley, Isla Florentine, Cameron Ganiel, Emma Jordan, Pearl Larsen, Asher McIver & William Muller 

Fourth Grade: Madeleine Carew, Nadiya Christensen, Logan Doe, Findley Driscoll, Declan Garvey, Isla Mansor, John McAlarnen & Lucas Trajkovski

Fifth Grade: McKenzie Camp, Jaxon Candeloro, Mallory Liston, Olivia Murray, Michael Tinari & Vaeda Williams

Middle School

Sixth Grade: Darrah Ostrander & Daxton Ray

Seventh Grade: Madelyn Kaczmarski & Andrew Pashley

Eighth Grade: Leah Catto & Benjamin McCarthy

December: Kindness

Primary School

Kindergarten: Graycen MacNeill, Avery Mangold, Claire McMahon, Eleanor Perry-Gleason, Emmy Sahasaylo, Keri Sullick & McKenzie Turner

First Grade: Milo Barnes, Savannah Cook, Raleigh Florentine, Fiona Haugh, Kacie McAlarnen, Brynley Pasternak & Rose Uhrich

Second Grade: Sydney Eckert, Abigail Hindle, Erin McHale, Molly McHale, Elizabeth Rada, Vincent Semeta & Bryn Uhrich

Elementary School

Third Grade: Codey Cassedy, Penelope Keating, Caden Livezey, Mia McMahon, Acey Robinson, Lacey Severs & Andrew Skversky

Fourth Grade: Natalia Arno, Aubrey Billig, Navin Caywood, Jayden Cruz, Gabriella Salerno, Chase Scalfaro, William Vincent & Emma Williams

Fifth Grade: Jaxon Hendee, Harley Hess, Everett Lechner, Evelyn Melli, Finn Wilson & Saylor Zindel

Middle School

Sixth Grade: Jason Christopher & Salene Curran

Seventh Grade: Tallulah Costal & Cullen Reese

Eighth Grade: Grace Bridgeford & Brodie Madison

November: Empathy

Primary School

Kindergarten: Dante Aurichio, Dakota Chini, Sebastian Elberson, Peyton Jordan, Ana Mitchell & Brenna Zintner

First Grade: Gianna Bautista, Adriana Campilango, Mikaela McCormick, Mia McDevitt, Addilyn Schnepp, Macie Smith & Lela Workman

Second Grade: Harper Abrams, Christian Berich, Logan Hampf, Eamon Meyers, Tyler Romanik, Bentley Wilson & Charlie Ziegler

Elementary School

Third Grade: Sophia Daher, Braydon Daniels, Francesca Keating, Leland Merritt, Michael Tomlin, Nora Yerger & Grayson Zauck

Fourth Grade: Jackson Alliano, Cruz Cassidy Cortes, Elle DeMari, Alianna Gracia, Ju'Hyrah Hughes, Ellie Murphy, Adeline Smith & Christian Walsh

Fifth Grade: Vivian Becker, Abrielle Laderbush, Remy Merritt, Gracie Milza, Leah Nicotera & Isabella Strunk

Middle School

Sixth Grade: Alison Lee & Liam Teeney

Seventh Grade: Amelia Menchin & Aidan Volpe

Eighth Grade: Edward Shiffler & Jayden Yamanaka

October: Respect

Primary School

Kindergarten: Michael Barber, Remington Beachaump, Leo Bradley, Tripp Coggins, Lucy Continisio, Jackson Ready & Noah Sharpe

First Grade: Lucas Costello, Carter Devine, Keenan Fox, Salvador Morales, Alexandria Pedano, Payton Riodan, Cayden Scioli & Callie Zauck

Second Grade: Marlowe Boyle, Penny Elberson, Emma Fagerstrom, Hannah Hemby, Declan Himes, Marissa Shone & Sloane Williams 

Elementary School

Third Grade: Jace Abrams, Charlotte Capossela, Michael Cappelletti, Isaiah Colson, Ayla Downham, Axel Layton & Jasper Wilson

Fourth Grade: Emma Brigden, Wesley Frankel, Sophia Holloway, Graeme Kilgallon, Caitlin McGeeney, Samantha Sissman, Au'brianna Thompson & Paxton Uhrich 

Fifth Grade: Blake Austin, Hailey Hartman, Jack Lauer, Mason Preuhs, Julia Rullan & Landon Severs

Middle School

Sixth Grade: Cara Jefferson & Luke McHale

Seventh Grade: George Abrams & Caira Cortes

Eighth Grade: Ryan Jefferson & Mary LIbro

September: Responsibility

Primary School

Kindegarten: Penelope Baralus, Mackenna Biglin, Finn Dedecker, River Grosso, Madison O'Donnell, Clara Rada & Adalia Vitola

First Grade: Wren Arzio, Hannah Billig, Sofie Caywood, Silas Flud, Danielle Spiegel, Mary Steelman & Emmett Thompson

Second Grade: Jake Grassi, James McCrosson-Holt, Benjamin Moratelli, Sofia Myers, Elexus Rivera, Fiona Wurtz & Nora Zppasodi 

Elementary School

Third Grade: Rori Flud, Aria Genovese, Abigail Lick, Aurelia Pedano, Stella Romano, Emma Torres & Vivienne Vandenberg

Fourth Grade: Chance Anglada, Raymond Blaine, Haven Bogle, Emma DeFazio, Kayla Doto, Harlan Mitchell, Chase Smith & Rylan Thompson 

Fifth Grade: Ryan Aber, Claire Getty, Maggie Morris, Gabriel Nieves, Collins Tomlin & Avery Wetzler

Middle School

Sixth Grade: Kassia Davis & Aiden McHale

Seventh Grade: Violet Knapp & Logan Moore

Eighth Grade: Natalie Cannaday & Andrew Reese